Sport

Volejbalový tým

čtvrtek, 27 září 2018 00:00

Dne 25.9.2018 dosáhl náš volejbalový tým chlapců OA Holešovice obrovského úspěchu a vyhrál bez jediné porážky pražskou soutěž. Odměnou je postup do celorepublikového finále.

GRATULUJEME.

Lyžařský kurz 2018 perem našich žáků

pondělí, 02 duben 2018 00:00

Na lyžák jsme odjížděli kolem 13 hodiny, ale do autobusu jsme dávali věci už dříve. Cesta byla ze začátku zábavná, ale po nějaké době nám to začalo připadat hrozně dlouhé. Když jsme přijeli k penzionu, myslím, že všichni jsme dostali šok, protože jsme si představovali něco lepšího, ale nakonec s tím jsme spokojeni. K večeři jsme měli špagety s boloňskou omáčkou, které mi popravdě moc nechutnali. Poté jsme měli přednášku o tom, jak se máme chovat na lyžích. Když jsme pak s holkami byly na pokoji, ležely jsme v postelích a byly jsme líné vstát a zhasnout. Tak jsme čekaly až pan učitel  přijde a poprosily jsme ho o to, aby zhasl, ale on řekl, že ta, která se zvedne dostane 1 Euro. A tak nás převezl.

V pátek, pohodlně v 10 hodin vstávám a jsem již celý natěšený na lyžařský kurz. Kolem 11:30 vyjíždíme z domova k naší oblíbené škole. Po příjezdu na mě již čekali moji oblíbeni spolužáci  celý nadšení odjíždíme směr Hinterstoder. Po příjezdu na nás čekalo vcelku příjemné počasí, zmatek v autobusu nebyl zas tak velký a vyrazili jsme na své pokoje. Následovala večeře, která nad mé očekávání dopadla velice dobře, ač moji spolužáci stejný názor neměli. Po večeři jsme byli proškoleni o bezpečném lyžování. Poté se vydáváme na pokoje. Užíváme si své volno. Ač byla večerka v 10, spát jsme šli lehce později. KRÁSNĚ JSME SE VYSPALI.

Dnes jsme měli vstávat v 7:00, ale nás na pokoji  byl někdo opravdu chytrý, že měl budík na 6:00, takže nás to samozřejmě vzbudilo. Nebylo to dobrý, to vám přísahám. Pak jsme šli na snídani, která byla už lepší jako večeře. Pak jsme šli do pokoje si pro věci na lyžování, tak jsme vyrazili. Měli jsme prej jet 5 min., ale mně to přišlo jako hodina. Lyžovala jsem po prvé v životě. Vůbec mě to nebavilo, ale po obědě, to už šlo lépe. U oběda jsem si myslela, že moje německé skills jsou lepší ,než to bylo ve skutečnosti. Nebyla jsem si jistá, že řízek je šnycl. Ale zvládla jsem to! Na lyžích jsem 100x spadla a bolí mě nohy. Také jsem si našla nové kamarádky, nepamatuju si jména. Večeře na penzionu byl už lepší než včera, tak jsem byla spokojená. Ještě nám pan učitel hrál na ukulele, děkujeme.

Ráno jsme začali snídaní ve formě Švédského stolu. Poté se šli všichni převléknout, abychom mohli vyrazit na kopec. Autobus nás dovezl až k „vajíčku“. Když jsme vyjeli až nahoru, rozcvičovali jsme se. Pak jsme měli 3 jízdy na rozježdění. Když jsme byli rozježdění, tak nás paní učitelka, svým orlím okem, rozřadila do 3 družstev podle výkonnosti. Dopoledne jsme nadále jezdili. Ve 12:00 jsme se sešli na jídle. Odpoledne jsme vyjeli sedačkou a pohybovali se více nahoře. Když jsme končili s lyžováním, autobus nás zase vyzvedl u vleku a odvezl k hotelu. Doma jsme se vykoupali, šli na jídlo a psali toto =).

Dneska jsme vstávali opět v 7:15, ale měla jsem obrovskou touhu po delším spánku, kterou mám víc a víc. Po tom co jsem vstala jsem měla asi tolik energie, jako vypuštěná studna. Když už jsem se dobelhala se sebou něco udělat , zjistila jsem, že nemám čas a musím na snídani. Snídaně byla jako vždy dobrá. Po snídani jsme šli zase k autobusu a tam jsme dostali takovou dělovou kouli, že prý pan  učitel stávkuje a odjíždí s v 9:00. Po příjezdu k lanovce jsme se šli obout do přeskáčů a zjistila jsem, že mě hrozně bolí palec u nohy, ale nandala jsem si je a vyšla jsem ke schodům. Nahoře už jsem normálně sjela kopec k chatě a tam jsme dostali zase svižnou facku v podobě rozcvičky.  Po rozcvičce jsme  dnes s mojí skupinou vyrazili  na kotvu, tam jsme ji sjeli tak 3x s Lukášem a šli jsme na větší a prudší, která už byla pro odvážnější. Holky v mojí skupině jsou ale líný jako lamy, takže jsme rozdělený po dvou a po třech. Po návratu na hotel jsme měli půl hodiny na to, abychom se stihli převlíknou a vyrazit do města, v tom spěchu jsme nestihly uklidit pokoj a máme tam hrozný bordel. Po návratu z procházky jsem si řekla, že ta prokletá maturita bude snad lepší, jak tohle. A k závěru jsem zjistila, že Češi jsou hrozný držgrešle než Rakušánci.

 Oblíbený jídlo palačinky, kuře na paprice, svíčková, rajská, francouzské brambory.

HURÁ DOMŮ !!!!!!

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleriad28d560fb3

 

 

 

Silový víceboj

pátek, 16 březen 2018 00:00

15.3.2018 se naše škola zúčastnila silového víceboje. Po zvážení všech závodníků jsme postupně absolvovali 4 disciplíny. Atmosféra závodu byla vynikající, naši kluci makali za vydatného povzbuzování naplno a chtěli podat co nejlepší výkon. Zúčastnilo se celkem 14 škol a my se umístili na 6. místě s celkovým  počtem 485.5 bodů, kdy nám pátá příčka unikla o titěrných půl bodu. Jde o pěkný výsledek, pokud potrénujeme, můžeme příští rok vyhlížet medailové pozice.

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria90d1fa490c

 

Obvodní kolo POPRASKU ve florbalu chlapců 20.11.2017

pondělí, 20 listopad 2017 00:00

20.11. se uskutečnilo obvodní kolo POPRASKU ve florbalu chlapců a bohužel hned 2 prohry v základní skupině nás vyřadily z boje o postup do krajského finále. Konečné 5. místo je spíše slabou náplastí, kluci měli určitě navíc.

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria5cb2d09a62

Obvodní kolo POPRASKU v basketbalu chlapců 15.11.2017

středa, 15 listopad 2017 00:00

15.11. se uskutečnilo obvodní kolo POPRASKU v basketbalu chlapců a naši bojovníci ztroskotali až ve finále po 3 výhrách na OA Kubelíkova. Určitě se kluci nemají za co stydět a 2. místo je zcela zasloužené.

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria6674e78e8d

Fotbalové klání o "Pohár Josefa Masopusta" 9.10.2017

středa, 11 říjen 2017 00:00

Chlapci naší OA se jako každý rok zúčastnili fotbalového klání o "Pohár Josefa Masopusta". V okresním finále pro Prahu 6-8 skončili nakonec na 4. místě, když jako obvykle porazili favorita Gymnázium nad Štolou, ale v posledním zápase nestačili na Gymnázium Arabská.

Děkujeme za reprezentaci školy.

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleriaf583497cb6

 

 

Finále Poprasku ve volejbalu chlapců 2.10.2017

úterý, 10 říjen 2017 00:00

Dne 2.10. 2017 se uskutečnilo finále POPRASKU pražských škole ve volejbale, kam se probojovalo i naše družstvo chlapců. Nejlepších 6 škol se utkalo ve 2 skupinách. Naše družstvo bohužel dorazilo a hrálo pouze ve 4, přesto svojí bojovností dokázalo soupeřům sebrat 2 sety. Na lepší, než 6. místo to však nestačilo.

Všem děkujeme za raprezentaci školy.

Obvodní kolo Poprasku ve volejbalu chlapců 27.9.2017

středa, 27 září 2017 00:00

Ve středu 27.9.2017 se uskutečnilo na kurtech meteoru Praha obvodní kolo Poprasku ve volejbalu chlapců. V pětičlenné skupině si naši borci počínali nad očekávání a postoupili do pražského finále. 

Sestava: Červinský M. A2D, Dvořák L. A3D, Kuchař D. A1D, Petergáč J. A2C, Volejník S. A3D, Kožíšek M. A2D a Mašík D.A2D

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria5ee6efd5b1

 

Naši beachvolejbalisté bojovali o postup do republikového finále

pátek, 02 červen 2017 00:00

Ve středu 31. 5. 2017 se zúčastnila naše dvojice Adam Waber A1A a Lukáš Dvořák A2D beachvolejbalového turnaje pražských středních škol POPRASK. V konkurenci 16 dvojic obsadili konečné 3. místo  s celkovou bilancí  5 výher a 1 prohry. Bohužel jediná prohra přišla v semifinále proti pozdějším vítězům. Věřím, že získané zkušenosti jim v příštím roce pomůžou k postupu.

Gratulujeme !!!

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria2ffbecae4b

 

Lyžařský kurz Rakousko – Hinterstoder

úterý, 18 duben 2017 00:00

Lyžařský kurz Rakousko – Hinterstoder – Penzion Lindbichler (19. -24.3.2017)

I v letošním roce jsme navštívili se žáky 1. ročníků námi již prověřené a osvědčené lyžařské středisko v rakouských Alpách. Z Prahy vyrazilo 45 natěšených žáků a 6 ostřílených pedagogů připravených za necelý týden naučit začátečníky lyžovat, pokročilé dovést k dokonalosti a dokonalé ujistit v jejich preciznosti. Deštivá, 5,5 h trvající cesta proběhla bez sebemenších problémů a my se těšili, jak si užijeme vlídnější a přívětivější počasí. Ubytování díky přípravě v autobuse proběhlo bleskurychle a žáci již mohli na pokojích začít vymýšlet, čím by nás zaměstnali. Večer jsme žáky seznámili s řádem LV a téměř jsme nestačili odpovídat na jejich dotazy (byly všehovšudy asi 3).

První den proběhlo rozřazení do družstev a všichni si náramně pochvalovali azurové nebe, které v pondělí dokreslilo panoramata vrcholků hor v okolí ve výšce 2500 m. Seznámili jsme se s místní restaurací, která se nám stala po zbytek týdne jídelnou i „odpočívárnou“ mezi dopolední a odpolední výukou. Mezi nejtradičnější obědové pochutiny v následujících dnech patřily špagety a samozřejmě hranolky s řízkem. Na sjezdovkách i snowboardu jsme rozjížděli ztuhlá těla a pomalu se seznamovali s místními 40 km sjezdovek. Každý večer se o nás vzorně staraly kuchařky a polívkou doplněnou o hlavní jídlo si získávaly den ode dne naše větší a větší sympatie.

Druhý den začal jako obvykle kvalitní snídaní ve formě švédského stolu a my mohli se spokojeně nacpaným bříškem začít v 9:30 na příkrých i pozvolnějších svazích zdokonalovat své lyžařské a snowboardové dovednosti. Počasí nám opět přálo a naše pobledlé tváře začaly dostávat bronzovou barvu. To jsme ještě netušili, že ve 14:03 h místního času vidíme sluníčko naposledy a naše idylka skončí. Na konci dnešního dne se již začaly objevovat první bolístky ve formě odřenin, puchýřů, otlačenin, které bravurně zvládal do druhého dne vyléčit různými mastmi a zaříkávadly náš skvělý zdravotník. Večer jsme studenty seznámili formou přednášky s lyžařskou výstrojí, výzbrojí a mazáním lyží.

Středeční den již mnozí očekávali s nadšením, jelikož je čekal zasloužený půlden odpočinku (no… odpočinku, to ještě netušili, co je pro ně připraveno). Počasí nám nepřálo a ukázalo nám svoji vrtkavost a pravou podzimní až zimní tvář s mlhou. Těla pod kapkami deště a ve vyšších polohách i pod sněhovými vločkami rychle chřadla a náš odjezd na chatu se o pár minut uspíšil. Odpoledne jsme děti svezli autobusem do místního velkoměsta, které čítá necelých 1000 obyvatel. Dostaly od nás nelehký úkol, a to ve skupinkách zjistit o městě co nejvíce informací a jako bonus vyměnit bonbón za co nejvzácnější věc. Největším úlovkem se stala výměna bonbónu za plně funkční sjezdové lyže Fischer i s hůlkami. Večer proběhl ve znamení prezentace odpolední dobrodružné výpravy.

Čtvrteční ráno nás opět přivítalo zataženou a mlhavou oblohou a my plni pesimismu vyrazili na náš předposlední lyžařský den. Ani výjezd na nejvyšší bod areálu (2000 m) nezvedl naši náladu, natož hustou mlhu. Po několikadenním přemlouvání jsem kluky pustil (samozřejmě za přísných pravidel) do snowparku a nálada rázem připomínala slavnostní zahájení OH. Při odjezdu k autobusu nás nemohli rozhodit takové maličkosti jako batoh zapomenutý u sjezdovky, rozbité vázání či tvořící se malá laguna z roztátého sněhu u svahu. Večer nám spravil chuť gulášek a přednáška z první pomoci, která kupodivu děti moc neotravovala, ba naopak, vypadaly, že je to i zajímá. Večerní „disco“ ve znamení DJ našich prvních ročníků brzy rozptýlil sílící signál WiFi připojení na chatě a kumulace davu probíhala místo na parketu u vchodových dveří.  Situaci DISCA nezachránilo ani naše pedagogické duo, které vyšvihlo skvělé taneční vystoupení.

Hektický odjezdový den začal ranním balením a opuštěním chaty. Čekal nás ještě celý den lyžování a kupodivu počasí se lehce začalo zlepšovat. Této konstelace jsme využili k dopolednímu závodu družstev v paralelním slalomu, který si všichni užili, a i ti, kteří začínali první den na vlečném laně, oprávněně dole mohli zvednout ruce a radovat se z neuvěřitelného pocitu. Poslední oběd se nesl ve znamení pohody a odpolední lyžování už bylo loučením s dalším lyžařským kurzem.

Po nezbytném nákupu důležitých potravin na zpáteční cestu nastartoval řidič přistavený autobus a v 16:30 jsme odjížděli směr Praha. Autobusem se plížila podivná nálada loučícího se davu žáků naší OA a také se jím linula vůně deodorantů, které musely protentokrát nahradit vodu ve sprše. Již v dobré náladě jsme ještě zastavili na nezbytnou přestávku v Českých Budějovicích, kde děti podnikly razii do jednoho nejmenovaného fastfoodového řetězce a ve 21:30 jsme rodičům předali jejich ratolesti.

S přáním stejně dobře zvládnutého LV v příštím roce

M. Čepelák, vedoucí LV 

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleriade1254aee5