Sport

Lyžařský kurz popisem našich žáků

středa, 10 duben 2019 10:30

Lyžařský kurz popisem našich žáků v autentickém podání bez úprav 24.2.-1.3.2019

Neděle

Rychle jsem si sbalil na lyžák. Skvělá cesta autobusem. Poznal jsem nový lidi.

Pondělí

S Eliškou Trojánkovou jsme přijely o den později než ostatní. Díky bohu jsme přijely na snídani, protože jsme měly hlad jako vlci. Nasnídaly jsme se, vybalily si a celý nešťastný z toho, že by jsme radši spaly jsme se vydali na sjezdovku. Nechtělo se mi, byla jsem nevyspalá a naštvaná, že mi nešli obout boty, ale nakonec to dopadlo. Jelikož jsem na snowboardu dva roky nestála, tak jsem se toho trochu bála, ale stačilo pár jízd a šlo to samo. Po drahým obědě to uteklo jako voda a mi se vraceli zpět na pokoj. Věci místo toho, abych se vyspala jsem se hádala o to jak hluboko se dokáže potopit tučňák císařský. Můj tým mi nevěřil, že Masaryk měl 5 děl a to je přesně ten důvod proč jsme nevyhráli. Když jsem konečně mohla jít na pokoj, usínala jsem naštvaná z toho, že rakouská telka nevysílá specialisty, ale natěšená na nový den.

Úterý (použij v textu slova: nastrouhaná okurka, pro pána boha, mega, opravdová láska, vysoké napětí, tyran, roztoužený)

Snídaně byla výborná, ale okurky by mohli být příště nastrouhané. Když jsem byla po minulém dnu opět na lyžích a učitelé nevěděli můj výkon určitě si řekli „ Pro pána boha.֞ Naštěstí všechno zabránil výhled na hory, které byl krásný. Když jsme se byli naobědvat, tak mě velmi okouzlil jeden pracovník a myslela jsem si, že to bude moje osudová láska, když jsme se setkali pohledy, tak mezi námi vedlo vysoké napětí. Házel na mě zlé pohledy, tak na mě působil, jako tyran, i když si myslím, že ze mě byl rozhozený. Příjezd mě potěšil vynikající večeří.

Středa

Tento den byl stejný jako ostatní. Jenže jsme měli takzvaný zkrácený den. Na svahu jsme byli pouze do jedné odpoledne a poté jsme šli dokoupit jídlo a pití do obchodu. Když jsme si koupili, co jsme potřebovali a jeli na chatu. Na chatě jsme měli volno, večeři  a pak večerní program, který jsme si měli vymyslet sami. Ti, co ho neměli vymyšlený, tak šli běhat kopec i s těmi, co už nechtěli hrát dál večerní hry. Což jsem byla i já. S holkami jsme si běhání užily, protože jsme ho pak klouzaly dolů po břiše. Byli jsme unavený a pak jsme hned usnuli.

Čtvrtek

Dnešek byl pohodový. Jeli jsme do jiného střediska, kde byli kamzíci a dokonce i lidi, co jezdili po skalách dolů. Byl to pěkný sráz a dneska bylo vážně krásně. Velice se mi dnešek líbil a teď už jen přemýšlím nad tím, jak moc se mi nechce domů. Ještě jsem si vzpomněla, jak jsme se dneska měli na jedničku. Oddíl koulovali a já to schytala nejvíce. Tento lyžařský výcvik se mi moc líbil a myslím si, že se i vydařil. Nejraději bych tento výcvik měla v každém ročníku. Jsem ráda, že jsem mohla absolvovat tento týden.

Pátek:

Lyžovačka do 2h, nákup, škoda že nebyla sprcha, smrděli jsme celou cestu, ale po 50km už nám to nevadilo, vyzvednutí kamaráda cestou v nemocnici, přejezd hranic, mekáč!!!!!!!!!!!! v budějkách, příjezd do Prahy po 20h a předání do rukou našim drahým rodičům. Díky za celý týden…… Díky za celý týden, profesoři!

 

 

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleriae690f118fd

Volejbalový tým

čtvrtek, 27 září 2018 00:00

Dne 25.9.2018 dosáhl náš volejbalový tým chlapců OA Holešovice obrovského úspěchu a vyhrál bez jediné porážky pražskou soutěž. Odměnou je postup do celorepublikového finále.

GRATULUJEME.

Lyžařský kurz 2018 perem našich žáků

pondělí, 02 duben 2018 00:00

Na lyžák jsme odjížděli kolem 13 hodiny, ale do autobusu jsme dávali věci už dříve. Cesta byla ze začátku zábavná, ale po nějaké době nám to začalo připadat hrozně dlouhé. Když jsme přijeli k penzionu, myslím, že všichni jsme dostali šok, protože jsme si představovali něco lepšího, ale nakonec s tím jsme spokojeni. K večeři jsme měli špagety s boloňskou omáčkou, které mi popravdě moc nechutnali. Poté jsme měli přednášku o tom, jak se máme chovat na lyžích. Když jsme pak s holkami byly na pokoji, ležely jsme v postelích a byly jsme líné vstát a zhasnout. Tak jsme čekaly až pan učitel  přijde a poprosily jsme ho o to, aby zhasl, ale on řekl, že ta, která se zvedne dostane 1 Euro. A tak nás převezl.

V pátek, pohodlně v 10 hodin vstávám a jsem již celý natěšený na lyžařský kurz. Kolem 11:30 vyjíždíme z domova k naší oblíbené škole. Po příjezdu na mě již čekali moji oblíbeni spolužáci  celý nadšení odjíždíme směr Hinterstoder. Po příjezdu na nás čekalo vcelku příjemné počasí, zmatek v autobusu nebyl zas tak velký a vyrazili jsme na své pokoje. Následovala večeře, která nad mé očekávání dopadla velice dobře, ač moji spolužáci stejný názor neměli. Po večeři jsme byli proškoleni o bezpečném lyžování. Poté se vydáváme na pokoje. Užíváme si své volno. Ač byla večerka v 10, spát jsme šli lehce později. KRÁSNĚ JSME SE VYSPALI.

Dnes jsme měli vstávat v 7:00, ale nás na pokoji  byl někdo opravdu chytrý, že měl budík na 6:00, takže nás to samozřejmě vzbudilo. Nebylo to dobrý, to vám přísahám. Pak jsme šli na snídani, která byla už lepší jako večeře. Pak jsme šli do pokoje si pro věci na lyžování, tak jsme vyrazili. Měli jsme prej jet 5 min., ale mně to přišlo jako hodina. Lyžovala jsem po prvé v životě. Vůbec mě to nebavilo, ale po obědě, to už šlo lépe. U oběda jsem si myslela, že moje německé skills jsou lepší ,než to bylo ve skutečnosti. Nebyla jsem si jistá, že řízek je šnycl. Ale zvládla jsem to! Na lyžích jsem 100x spadla a bolí mě nohy. Také jsem si našla nové kamarádky, nepamatuju si jména. Večeře na penzionu byl už lepší než včera, tak jsem byla spokojená. Ještě nám pan učitel hrál na ukulele, děkujeme.

Ráno jsme začali snídaní ve formě Švédského stolu. Poté se šli všichni převléknout, abychom mohli vyrazit na kopec. Autobus nás dovezl až k „vajíčku“. Když jsme vyjeli až nahoru, rozcvičovali jsme se. Pak jsme měli 3 jízdy na rozježdění. Když jsme byli rozježdění, tak nás paní učitelka, svým orlím okem, rozřadila do 3 družstev podle výkonnosti. Dopoledne jsme nadále jezdili. Ve 12:00 jsme se sešli na jídle. Odpoledne jsme vyjeli sedačkou a pohybovali se více nahoře. Když jsme končili s lyžováním, autobus nás zase vyzvedl u vleku a odvezl k hotelu. Doma jsme se vykoupali, šli na jídlo a psali toto =).

Dneska jsme vstávali opět v 7:15, ale měla jsem obrovskou touhu po delším spánku, kterou mám víc a víc. Po tom co jsem vstala jsem měla asi tolik energie, jako vypuštěná studna. Když už jsem se dobelhala se sebou něco udělat , zjistila jsem, že nemám čas a musím na snídani. Snídaně byla jako vždy dobrá. Po snídani jsme šli zase k autobusu a tam jsme dostali takovou dělovou kouli, že prý pan  učitel stávkuje a odjíždí s v 9:00. Po příjezdu k lanovce jsme se šli obout do přeskáčů a zjistila jsem, že mě hrozně bolí palec u nohy, ale nandala jsem si je a vyšla jsem ke schodům. Nahoře už jsem normálně sjela kopec k chatě a tam jsme dostali zase svižnou facku v podobě rozcvičky.  Po rozcvičce jsme  dnes s mojí skupinou vyrazili  na kotvu, tam jsme ji sjeli tak 3x s Lukášem a šli jsme na větší a prudší, která už byla pro odvážnější. Holky v mojí skupině jsou ale líný jako lamy, takže jsme rozdělený po dvou a po třech. Po návratu na hotel jsme měli půl hodiny na to, abychom se stihli převlíknou a vyrazit do města, v tom spěchu jsme nestihly uklidit pokoj a máme tam hrozný bordel. Po návratu z procházky jsem si řekla, že ta prokletá maturita bude snad lepší, jak tohle. A k závěru jsem zjistila, že Češi jsou hrozný držgrešle než Rakušánci.

 Oblíbený jídlo palačinky, kuře na paprice, svíčková, rajská, francouzské brambory.

HURÁ DOMŮ !!!!!!

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleriad28d560fb3

 

 

 

Silový víceboj

pátek, 16 březen 2018 00:00

15.3.2018 se naše škola zúčastnila silového víceboje. Po zvážení všech závodníků jsme postupně absolvovali 4 disciplíny. Atmosféra závodu byla vynikající, naši kluci makali za vydatného povzbuzování naplno a chtěli podat co nejlepší výkon. Zúčastnilo se celkem 14 škol a my se umístili na 6. místě s celkovým  počtem 485.5 bodů, kdy nám pátá příčka unikla o titěrných půl bodu. Jde o pěkný výsledek, pokud potrénujeme, můžeme příští rok vyhlížet medailové pozice.

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria90d1fa490c

 

Obvodní kolo POPRASKU ve florbalu chlapců 20.11.2017

pondělí, 20 listopad 2017 00:00

20.11. se uskutečnilo obvodní kolo POPRASKU ve florbalu chlapců a bohužel hned 2 prohry v základní skupině nás vyřadily z boje o postup do krajského finále. Konečné 5. místo je spíše slabou náplastí, kluci měli určitě navíc.

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria5cb2d09a62

Obvodní kolo POPRASKU v basketbalu chlapců 15.11.2017

středa, 15 listopad 2017 00:00

15.11. se uskutečnilo obvodní kolo POPRASKU v basketbalu chlapců a naši bojovníci ztroskotali až ve finále po 3 výhrách na OA Kubelíkova. Určitě se kluci nemají za co stydět a 2. místo je zcela zasloužené.

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria6674e78e8d

Fotbalové klání o "Pohár Josefa Masopusta" 9.10.2017

středa, 11 říjen 2017 00:00

Chlapci naší OA se jako každý rok zúčastnili fotbalového klání o "Pohár Josefa Masopusta". V okresním finále pro Prahu 6-8 skončili nakonec na 4. místě, když jako obvykle porazili favorita Gymnázium nad Štolou, ale v posledním zápase nestačili na Gymnázium Arabská.

Děkujeme za reprezentaci školy.

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleriaf583497cb6

 

 

Finále Poprasku ve volejbalu chlapců 2.10.2017

úterý, 10 říjen 2017 00:00

Dne 2.10. 2017 se uskutečnilo finále POPRASKU pražských škole ve volejbale, kam se probojovalo i naše družstvo chlapců. Nejlepších 6 škol se utkalo ve 2 skupinách. Naše družstvo bohužel dorazilo a hrálo pouze ve 4, přesto svojí bojovností dokázalo soupeřům sebrat 2 sety. Na lepší, než 6. místo to však nestačilo.

Všem děkujeme za raprezentaci školy.

Obvodní kolo Poprasku ve volejbalu chlapců 27.9.2017

středa, 27 září 2017 00:00

Ve středu 27.9.2017 se uskutečnilo na kurtech meteoru Praha obvodní kolo Poprasku ve volejbalu chlapců. V pětičlenné skupině si naši borci počínali nad očekávání a postoupili do pražského finále. 

Sestava: Červinský M. A2D, Dvořák L. A3D, Kuchař D. A1D, Petergáč J. A2C, Volejník S. A3D, Kožíšek M. A2D a Mašík D.A2D

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria5ee6efd5b1

 

Naši beachvolejbalisté bojovali o postup do republikového finále

pátek, 02 červen 2017 00:00

Ve středu 31. 5. 2017 se zúčastnila naše dvojice Adam Waber A1A a Lukáš Dvořák A2D beachvolejbalového turnaje pražských středních škol POPRASK. V konkurenci 16 dvojic obsadili konečné 3. místo  s celkovou bilancí  5 výher a 1 prohry. Bohužel jediná prohra přišla v semifinále proti pozdějším vítězům. Věřím, že získané zkušenosti jim v příštím roce pomůžou k postupu.

Gratulujeme !!!

View the embedded image gallery online at:
https://oaholesovice.cz/akce-skoly/sport#sigProGalleria2ffbecae4b