Konverzační soutěž z ruského jazyka

Naše studentka Veronika Andrieieva ze třídy A3A  vyhrála 1. místo v celostátním kole konverzační soutěže v ruském jazyce v kategorii SŠ III. Soutěž se uskutečnila 10. dubna 2017 v prostorách Ruského střediska vědy a kultury, Na Zátorce 16 v Praze 6.  Své vědomosti poměřilo 31 nejlepších studentek a studentů z celé ČR, kteří na základě dosažených výsledků v krajském kole postoupili do kola ústředního.

Účastníci soutěžili v písemné a ústní části. V písemné části šlo o porozumění slyšenému textu, v ústní části probíhal rozhovor s porotou na vylosované téma a řešení řečových situací.  Hodnotila se jak komunikativní, tak i jazyková stránka mluveného projevu.

Slavnostního vyhlášení výsledků v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury v Praze se zúčastnila Jeho Excelence Alexandr Zmejevskij, velvyslanec Ruské federace v České republice, ředitel RSVK Leonid Gamza, ředitelka NIDV Mgr. et Mgr. Helena Plitzová, Ing. Miroslava Fatková, vedoucí Talentcentra NIDV, a další hosté.

Veronice moc gratulujeme!!!